PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi

Godina : 33
Lokacija : Sremska Kamenica
Datum upisa : 12.06.2008

Sportske vesti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sportske vesti   Sportske vesti - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 17, 2008 2:47 pm

Tuzlak Huseinović u Partizanu

Posle trojice igrača sa kojima je saradnja dogovorena u prvoj nedelji juna fudbalski klub Partizan došao je do još jednog novog člana. Said Huseinović, kapiten bosanskog premijerligaša Slobode iz Tuzle, potpisaće četvorogodišnji ugovor sa 'crno-belima' i pojačati konkurenciju u napadu. Huseinović je rođen 10. jula 1988. godine, visok je 184 cm, a karijeru je počeo u Slobodi, gde je sa 19 godina promovisan u kapitena ekipe. Igra za mladu reprezentaciju BiH.

Za Huseinovića su bili zainteresovani i zagrebački Dinamo, odnosno splitski Hajduk, ali se mladi Tuzlak, kako piše beogradski dnevni list 'Sport', dogovorio sa Partizanom, uz obeštećenje Slobodi od 400.000 evra.

Razgovori predstavnika Partizana i Slobode vođeni su nekoliko puta a posle poslednjeg od njih Upravni odbor bosanskohercegovačkog kluba odlučio je da dozvoli svom najboljem igraču odlazak u Partizan.

U prethodnoj sezoni Huseinović je odigrao 25 utakmica i postigao pet golova, Sloboda je u prvenstvu bila šesta, a učešće u Kupu završila je porazom posle izvođenja jedanaesteraca u finalu.

Huseinović je snažan i brz igrač sa dobrim driblingom i igra kao bočni napadač.

Pored njega Jokanović na raspolaganju ima i Senegalca Dijaru i Makedonca Čadikovskog. Žarko Lazetić će, najverovatnije, otići iz kluba, a Libijac Zubija doći u Partizan.
Ludi Dzukac
Ludi Dzukac

Godina : 33

Partizan dobio treći meč

Košarkaši Partizana Igokee pobedili su pred svojim navijačima Hemofarm Štadu rezultatom 76:65 (21:12, 14:21, 23:16, 18:16), u trećem meču finalne serije plej ofa Swisslion Superlige Srbije. Tom pobedom Partizan je u seriji poveo 2-1, pa mu do sedme uzastopne titule nedostaje samo jedna pobeda. Četvrti meč serije igra se u sredu, u vršačkoj hali Milenijum. Eventualni peti meč igrao bi se u petak u Pioniru.

Dominirao je, kao i mnogo puta tokom sezone, Nikola Peković sa 25 poena i 8 skokova, a Milton Palasio je od 16 poena (uz 4 asistencije) mnoge postigao u trenucima kada se pobednik odlučivao.

U vršačkoj ekipi Vladan Vukosavljević je sa 20 poena i 8 skokova bio najistaknutiji pojedinac, a Miljan Pavković je postigao 12 poena (uz 4 asistencije) i trojkama držao Hemofarm u igri.

Partizan je odlično počeo meč i stvorio dvocifrenu prednost već tokom prve četvrtine, ali su se Vrščani vratili i na poluvreme otišli sa samo minus dva.

U prvom napadu drugog poluvremena Hemofarm dolazi do jedinog izjednačenja (35:35), posle čega Partizan za četiri minuta pravi seriju 13-2 i prelama meč.

Sredinom poslednjeg perioda "narandžasti" su uspeli da priđu na minus 6, posle čega je na scenu stupio Palasio i sa nekoliko uzastopnih pogodaka otklonio sve dileme.
Ludi Dzukac
Ludi Dzukac

Godina : 33

DV: Hemofarm poštujem, titula nama

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević rekao je da je njegov tim teško došao do pobede nad Hemofarmom u trećoj utakmici finala plej-ofa Svislajon Superlige. "Ovo je bila jako teška utakmica, pošto je psihološki teret sada na plećima Partizana", rekao je Vujošević pošto je njegov tim u Beogradu poveo u finalnoj seriji 2:1. Vujošević je rekao da očekuje da će njegov tim pobediti u narednoj utakmici.

"Realno je očekivati da u sledeće dve utakmice zabeležimo jednu pobedu. Možda se neće igrati dve utakmice, ali ako dođe do toga, Partizan će teško izgubiti pred ovakvom publikom. Naši navijači su odani do fanatičnosti, i ta energija se prenosi na nas", rekao je on.

Vujošević je dodao da poštuje ekipu Hemofarma, ali da će Partizan ipak odbraniti titulu.

"Ekspertski tim Hemofarma je odlično postavio prošlu utakmicu... Poštujem igrače, trenera i klub Hemofarm, ali odbranićemo titulu", rekao je Vujošević.

Trener Vrščana Vlada Vukoičić ocenio je da je utakmica "prelomljena" na početku i kraju treće četvrtine.

"Nismo dobro počeli, a Partizan je tada napravio seriju 8:0. Pokušali smo da stignemo razliku, ali su crno-beli dominirali u skoku", rekao je on.